Nowy projekt edukacyjny Muzeum

Zbliża się 80. rocznica wybuchu II wojny światowej – wojny, która zakwestionowała wszystkie obowiązujące prawa ludzkie i zmieniła dotychczasowy porządek świata. Tymczasem Muzeum Regionalne otrzymało właśnie dofinansowanie projektu w ramach programu „Koalicje dla Niepodległej”, który nosi tytuł „Wojenne losy Pleszewian we wrześniu 1939 roku”. Będzie on skierowany do mieszkańców Ziemi Pleszewskiej, a w szczególności uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych i będzie przybliżał sytuację, w jakiej pleszewianie znaleźli się tuż po wybuchu II wojny światowej. W ramach projektu zorganizowana zostanie wystawa w Muzeum, pogadanki historyczne dla uczniów i wyjazd dla uczestników projektu na Wielkopolskie Forum Pamięci do Poznania. Projekt zakończy wykład dotyczący operacji Tannenberg w Wielkopolsce i rekonstrukcja historyczna wydarzeń z września 1939 roku poruszająca problem niemieckiej eksterminacji ludności Pleszewa.
Koordynatorem projektu jest Katarzyna Rutkowska.
Więcej szczegółów już wkrótce!