Wieczór kolęd

W sobotę, 11 stycznia 2020 r. odbył się w Muzeum Regionalnym w Pleszewie wieczór kolęd, podczas którego wspólnie zaśpiewaliśmy najpiękniejsze pieśni o Bożym Narodzeniu. Już po raz siódmy pleszewianie licznie zgromadzili się, aby kultywować piękną polską tradycję wspólnego kolędowania, a sala Muzeum wypełniła się gromkim śpiewem „W żłobie leży”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”, „O gwiazdo betlejemska” czy tradycyjnym „Bóg się rodzi” na zakończenie.
Tegoroczny wieczór uświetniła skrzypaczka Aleksandra Lesner – zawodowo związana z orkiestrą Opery Poznańskiej i wykonała m.in. I i II część „Zimy” z „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego czy najbardziej znaną amerykańską piosenkę bożonarodzeniową pt. „White Christmas”. Natomiast na fortepianie grała Maria Rutkowska, która od samego początku współtworzy muzealne kolędowania. Wieczór poprowadziła Katarzyna Rutkowska. Na zakończenie Dyrektor Muzeum Regionalnego Adam Staszak podziękował artystkom, wręczając im kwiaty oraz w imieniu obecnej na sali Przewodniczącej Rady Miejskiej Adeli Grali-Kałużnej złożył wszystkim noworoczne życzenia.

Tekst: K. Rutkowska

Foto: I. Wieruszewska