Szanowni Państwo!

Przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego pod koniec kwietnia pt. „Pleszew, którego już nie ma”.

Celem konkursu było pozyskanie ciekawych zdjęć pochodzących ze zbiorów prywatnych mieszkańców, przedstawiających miejsca i obiekty w Pleszewie i gminie Pleszew, które już nie istnieją. Termin nadsyłania zdjęć upłynął 13 maja.

Komisja konkursowa (w składzie: dyrektor Muzeum Regionalnego w Pleszewie – Adam Staszak oraz pracownicy merytoryczni Muzeum Regionalnego – Witold Hajdasz, Iwona Wieruszewska, Katarzyna Rutkowska) zdecydowała, że zdobywcą głównej nagrody (tabletu) jest pan ANDRZEJ PRINKE z Poznania. Nagrodzone zdjęcie, które prezentujemy poniżej, zostało zrobione z dzisiejszej „willi Jana” przy ul. Kochanowskiego i przedstawia ogród jej właściciela Ignacego Piątkowskiego – budowniczego miejskiego. Ojciec Ignacego – Józef Piątkowski był nauczycielem i został opisany przez ks. Kazimierza Niesiołowskiego w „Szkicach i sylwetkach z przeszłości Pleszewa”. W tle zdjęcia widoczne są zabudowania majątku rodziny Jouanne’ów na Maliniu.

Zgodnie z zapowiedzią z najciekawszych zdjęć konkursowych powstanie wystawa, która zostanie zaprezentowana w czerwcu br. na pleszewskim Rynku, a także na naszej stronie internetowej (w formie wystawy wirtualnej).

Dziękujemy wszystkim za udział w naszym konkursie. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy!

Pozostali uczestnicy otrzymają od nas upominki.