Sesja naukowa PTPN

We wtorek, 15 grudnia 2020 r. odbyła się sesja naukowa w ramach drugiej edycji projektu pn. Dziedzictwo Wielkopolski. Cykl wykładów popularyzujących wiedzę o regionie, realizowanego przez Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk. Ze względów epidemicznych sesja zrealizowana została online przy użyciu platformy Zoom.

Konferencja skupiona była wokół tematyki muzealniczej, popularyzatorskiej oraz prezentowała doświadczenia instytucji regionalnych w kwestii propagowania dziedzictwa kulturowego Wielkopolski. W trakcie konferencji muzealnicy z całej Wielkopolski podzielili się swoimi doświadczeniami w tym aspekcie. Wśród nich znalazła się Katarzyna Rutkowska – adiunkt muzealny Muzeum Regionalnego w Pleszewie, która przedstawiła w swoim wystąpieniu działalność pleszewskiego Muzeum.

Dziękujemy Poznańskiemu Towarzystwu Przyjaciół Nauk za możliwość udziału w konferencji w tak zacnym gronie!

Cała sesja naukowa dostępna jest tutaj: