Exploratorium. Zabawy z nauką

„Exploratorium. Zabawy z nauką” to tytuł interaktywnej wystawy edukacyjnej, którą można oglądać w Muzeum Regionalnym w Pleszewie. Adresowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych stanowiska pozwalają zgłębić podstawowe prawa fizyki, logiki, astronomii i matematyki w przystępny i zabawny sposób. Rozmiar i kolor eksponatów wzbudza zainteresowanie nie tylko najmłodszych. Nauka staje się ciekawsza i łatwiej przyswajalna. Wystawa dedykowana jest dla zwiedzających indywidualnych oraz grup zorganizowanych.

Na wystawie w pleszewskim muzeum można zbudować most, prześledzić, po jakich orbitach krążą planety, pobawić się w magnetycznym labiryncie i dowiedzieć, jak rozchodzą się fale dźwiękowe. Interaktywną wystawę edukacyjną „Exploratorium” można porównać do warszawskiego Centrum Nauki Kopernik, tyle że w miniaturze. W podobny sposób pomaga zrozumieć naukowe zjawiska, z którymi stykamy się na co dzień.

Zbuduj most. Prześledź po jakich orbitach krążą planety. Pobaw się w magnetycznym labiryncie. Dowiedz się jak rozchodzą się fale dźwiękowe. Moduły dotyczące zagadnień z zakresu różnych dziedzin nauki.

Jeszcze nigdy nauka nie była podstawą tak doskonałej zabawy!

Eksperymentuj! Układaj! Główkuj! Buduj! Sprawdź się i Ty!

Exploratorium. Zabawy z nauką

wystawa