Dwie nowe wystawy fotograficzne

Od 14 maja 2021 r. zostały udostępnione dla zwiedzających dwie nowe wystawy tematyczne: „Oblicza Wielkopolski” oraz „Dwory, zamki i pałace Wielkopolski”. Wystawy zostały wypożyczone ze zbiorów Wielkopolskiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu i są efektem ogłoszonych konkursów w ramach tematów dotyczących ziemi wielkopolskiej.

Pierwsza z nich pt. „Oblicza Wielkopolski” to plon konkursu zorganizowanego w 2006 roku przez firmę Oficyna MM. Prezentuje ona fotograficzne spojrzenie na wielkopolską krainę uczestników konkursu, w którym wziął udział także pleszewianin Leszek Kostuj. Jego zdjęcie konkursowe pt. „Uliczka w Pleszewie” otrzymało wyróżnienie.

Druga wystawa nosi tytuł „Dwory, zamki i pałace Wielkopolski” i powstała w oparciu o prace konkursowe nadesłane wiosną 2002 roku na konkurs pt.  „Architektura Wielkopolski”. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem; wpłynęło ponad 500 zdjęć od 73 autorów . Wystawa pokonkursowa to prace o ogromnej wartości dokumentalnej i poznawczej, ukazujące perły wielkopolskiej architektury w artystycznej wizji fotografów. Ziemię Pleszewską na wystawie „reprezentuje” pałac w Grabiu.

OBLICZA WIELKOPOLSKI

DWORY, ZAMKI I PAŁACE WIELKOPOLSKI

wystawy

14 maja – 15 czerwca 2021