Promocja książki o średniowiecznym Pleszewie

W czwartek, 7 października 2021 r. w Muzeum Regionalnym w Pleszewie odbyła się długo wyczekiwana promocja książki Adama Kozaka pt. „Pleszew w późnym średniowieczu i u progu epoki nowożytnej”. Pierwszy termin promocji został zaplanowany na marzec 2020 roku, jednak z wiadomych względów spotkanie nie doszło do skutku, podobnie jak kolejne zaplanowane na październik ubiegłego roku. Ale skoro, jak mówi stare porzekadło, „do trzech razy sztuka”, trzeci termin musiał zostać zrealizowany.

Podczas spotkania autor przedstawił treść swojej książki, która powstała w wyniku prac nad nową monografią Pleszewa. A że zawartość wszystkich możliwych archiwów gromadzących dokumenty o średniowiecznym Pleszewie została przekopana od góry do dołu, toteż ogrom dokumentów i wiedzy, którą Adam Kozak zebrał na temat wieków średnich w Pleszewie, domagał się odrębnej pozycji wydawniczej.

Książka zawiera 5 rozdziałów: Obraz miasta, Ustrój i władze miejskie, Właściciele, Mieszkańcy, Kościół, a także bilans epoki będący podsumowaniem średniowiecza w Pleszewie.

To na pewno jedna z pozycji, którą każdy pleszewianin powinien przeczytać!

Książkę można nabyć w Muzeum Regionalnym w Pleszewie w cenie 40 złotych.

Foto: W. Hajdasz, K. Rutkowska