NOC MUZEÓW 2022

Po dwuletniej przerwie spowodowanej panującą epidemią, 14 maja 2022 r. odbyła się w Muzeum Regionalnym w Pleszewie NOC MUZEÓW. Z okazji tegorocznego święta muzeów zaproponowaliśmy coś dla umysłu i coś dla ducha.

Zwiedzając wystawę „Imaginarium. Zabawy z nauką” można było bawić się przez naukę, poznając podstawowe prawa fizyki, logiki, astronomii i matematyki. To trening umysłu dla każdego – małego i dużego.

Natomiast na dziedzińcu muzeum wybrzmiały najpiękniejsze utwory Mieczysława Fogga w wykonaniu Retro Boys w składzie: Tomasz Raczkiewicz (wokal) i Jacek Skowroński (fortepian). Muzyczna podróż dla duszy z Mieczysławem Foggiem nosiła tytuł „Jak trwoga to do Fogga”.

Cieszymy się ogromnie, że po dwuletniej przerwie znów mogliśmy świętować wspólnie z Państwem!

Video: K. Rutkowska