Muzeum z muzyką w tle

14 marca 2013 r. w Muzeum Regionalnym w Pleszewie odbył się koncert pt. „Muzeum z muzyką w tle”. Podczas koncertu wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Pleszewie, prezentując swoje muzyczne umiejętności na różnych instrumentach: fortepianie, akordeonie, gitarze, saksofonie, klarnecie, flecie, puzonie i skrzypcach. Przybyłych gości powitał dyrektor PSM Sławomir Moch, który jednocześnie był pomysłodawcą i inicjatorem koncertu. Podziękował za możliwość zorganizowania koncertu w murach pleszewskiego Muzeum.

Muzycznym przypieczętowaniem dopiero co rozpoczętej współpracy między Szkołą Muzyczną a Muzeum był duet, w składzie którego znalazł się pracownik Muzeum oraz nauczyciel Szkoły. Katarzyna Rutkowska i Maria Rutkowska wykonały na cztery ręce słynny „Poranek” z Suity „Peer Gynt” Edwarda Griega.

Dyrektor Muzeum Adam Staszak, dziękując uczniom za występ, podkreślił, że do tej pory nie było w Muzeum koncertu tak młodych i obiecujących artystów. Był to pierwszy koncert zorganizowany przy współpracy z pleszewską Szkołą Muzyczną. Mamy nadzieję, że nie ostatni.