Imaginacje i tranformacje. Pleszew 1989-2014

W piątek 24 października 2014 r. w Muzeum Regionalnym w Pleszewie odbyła się promocja najnowszego albumu pt. „Imaginacje i transformacje. Pleszew 1989-2014”, w którym znalazły się zdjęcia obrazujące miejsca i wydarzenia mijającego ćwierćwiecza. Jak podkreślał dyrektor Muzeum Adam Staszak, publikacja jest zakończeniem cyklu wydawniczego zapoczątkowanego przez Muzeum w 2009 roku. Wtedy to wydane zostały „Wędrówki po dawnym Pleszewie”. Rok później w ręce czytelników trafiły „Wędrówki po Ziemi Pleszewskiej”. Kolejnym wydawnictwem był „Pleszew w PRL-u”. Teraz album przedstawia 25 lat zmian, jakie dokonały się w Pleszewie po transformacji ustrojowej w 1989 roku. Z kolei Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew dr Arkadiusz Ptak dziękował mieszkańcom za zaangażowanie w ten projekt i udostępnienie swoich prywatnych zdjęć na jego potrzeby.

Wydawnictwo mogło powstać dzięki wsparciu subskrybentów, a przede wszystkim donatorów, którzy pomogli w jego sfinansowaniu. Grono donatorów tworzą: Bank Spółdzielczy w Pleszewie, Zakład Budowy Kotłów BUD-KOT, Przedsiębiorstwo Obrotu i Przerobu Surowców Wtórnych DELTA, Fabryka Maszyn Spożywczych SPOMASZ PLESZEW SA, Zakład Elektroniczny FOSTER, Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o., PPHU Kotłospaw, FAMOT Pleszew Sp. z o.o. DMG MORI Polska i Stacje Paliw Ochmann.

Promocji albumu towarzyszyło otwarcie wystawy zawierającej zdjęcia 25 lat „pleszewskiej” wolności, która przez kilka miesięcy zdobiła budynek ratusza. Inicjatywę tę wsparł honorowym patronatem prezydent RP Bronisław Komorowski.

Album „Imaginacje i transformacje. Pleszew 1989-2014” można nabyć w Muzeum Regionalnym w Pleszewie oraz Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Pleszew w cenie 50 złotych.

Imaginacje i transformacje. Pleszew 1989-2014

wystawa