Magdalena Głoskowska

Urodzona 26 października 1977 roku. Ukończyła Liceum Plastyczne w Poznaniu o kierunku tkanina artystyczna oraz Wyższą Szkołę Sztuki Stosowanej Schola Posnaniensis o kierunku malarstwo w architekturze, specjalizacja projektowanie witrażu. Od 2003 roku prowadzi Pracownię Witraży w Choczu.

„… w świecie koloru czuje się jak ryba w wodzie. Jej obrazy to zestawienie wielu barw i faktur. Przetwarza rzeczywistość w efekty kolorystyczne. Punktem wyjścia w obrazach jest najczęściej twarz człowieka lub martwa natura. Swoje malarstwo traktuje jako zapiski swoich emocji i nastroju…” – mówił dyrektor Jerzy Szpunt podczas otwarcia wystawy artystki w 2004 roku w Muzeum Regionalnym w Pleszewie. Ostatnio wielką pasją stała się dla niej także fotografia.

Artystka zaprasza na swoją stronę internetową: www.szimon.pl