Pleszewska scena muzyczna w II połowie XX wieku

Kurator wystawy: Witold Hajdasz

Czas trwania: maj - sierpień 2016 r.

Wystawa „Pleszewska scena muzyczna w II połowie XX wieku” eksponowana była w Muzeum Regionalnym z okazji Nocy Muzeów 2016. Zgromadzono na niej głównie fotografie obrazujące pleszewskie zespoły działające w mieście, pochodzące ze zbiorów prywatnych: Zbigniewa Haina, Marka Steckiego, Krzysztofa Hadrysia, Andrzeja Nalezińskiego, Pawła Michaliszyna, Grażyny Kostek, Romana Dziuby i Jana Sztukowskiego. Podczas otwarcia wystawy odbył się koncert pt. „Rockowy powrót do przeszłości”. Warto podkreślić, że muzycy, którzy wystąpili na dziedzińcu Muzeum, specjalnie na ten dzień powrócili do dawnych składów i przenieśli słuchaczy w czasy, kiedy regularnie występowali na scenie. Projekt stał się więc okazją do odnowienia starych przyjaźni i powrotu do wspólnego muzykowania, co wszystkim sprawiło wiele radości. Przeboje muzyki bluesowej i rock’n’rollowej, m.in. Dżemu, Tadeusza Woźniaka czy Skaldów, wykonali wspólnie: Robert Nowak i Zbigniew Hain (członkowie zespołu STANDARD) oraz Jerzy Małecki i Andrzej Naleziński (członkowie zespołu ORION). Z kolei ciężkie rockowe brzmienia królowały na scenie podczas występu zespołu TD/SN w składzie: Paweł Michaliszyn (wokal), Marek Stecki (gitara solowa), Łukasz Kaczmarek (gitara solowa), Andrzej Naleziński (gitara basowa), Przemysław Naleziński (klawisze), Artur Kowalski (perkusja), Jacek Pawłowski (perkusja). W trakcie występu koledzy uhonorowali Andrzeja Nalezińskiego – nestora pleszewskiej sceny muzycznej.

Tablice poziome

Przewiń strzałką lub kliknij, aby powiększyć