Pasje pleszewian. Wodniactwo

Kurator wystawy: Witold Hajdasz

Czas trwania: maj - sierpień 2015 r.

Wystawa „Pasje pleszewian. Wodniactwo” eksponowana była w Muzeum Regionalnym z okazji Nocy Muzeów 2015. Na wystawie zgromadzono zarówno materiały historyczne, a więc zdjęcia dokumentujące wyprawy żeglarskie pleszewian już w latach 70. XX wieku m.in. na Mazurach czy na zalewie w pobliskim Gołuchowie, jak i materiały obrazujące aktualną działalność pleszewskich pasjonatów wodniactwa. I tak oglądać można zdjęcia z wypraw w naszym kraju (Gdańsk, jeziora Wielkopolski), ale także z europejskich akwenów (Bałtyk, Morze Północne). Ponadto wystawę uzupełniają nieco bardziej „egzotyczne” wyprawy, do których zapewne należy udział w najbardziej znanych regatach żeglarskich Sydney – Hobart. Wystawa pokazuje także działalność funkcjonującego od 2005 r. Klubu Kajakowego LOK „Prosna”, który corocznie organizuje spływ kajakowy Prosną w naszym powiecie. Nie zabrakło również informacji o rozpoczynającym swoją działalność klubie morsów „Ice Team Morsjanie” czy doświadczeniach pleszewian w nurkowaniu.

Tablice poziome

Przewiń strzałką lub kliknij, aby powiększyć