Półkolonie senioralne

W środę, 07 lipca 2021 r. w murach Muzeum gościliśmy seniorów, którzy uczestniczyli w półkoloniach senioralnych. To nowa propozycja włodarzy miasta skierowana do tej grupy wiekowej. Przez cały tydzień, każdego dnia seniorzy odwiedzają inną instytucję miejską i biorą udział w przygotowanych dla nich atrakcjach. Pierwszy dzień spędzili w Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich, drugi natomiast w Bibliotece Publicznej.
Trzeci dzień półkolonii upłynął seniorom pod znakiem historii. Pierwsze kroki skierowali na Rynek, gdzie czekał na nich Dyrektor Muzeum Regionalnego w Pleszewie Adam Staszak, który zabrał uczestników na spacer historyczny po mieście. Podczas wyprawy seniorów odwiedził Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew Arkadiusz Ptak oraz Zastępca Burmistrza Izabela Świątek. Grupa wysłuchała najpierw opowieści o historii Rynku, następnie przeszła ulicą Zamkową do Ogrodowej i ulicą Poznańską zakończyła wędrówkę przy budynku Muzeum.
Przez kolejną godzinę seniorzy uczestniczyli w warsztatach archiwistycznych z kustoszem Muzeum Witoldem Hajdaszem. Podczas zajęć mogli poznać metody porządkowania i archiwizowania pamiątek i zdjęć rodzinnych. Po intensywnym spotkaniu z historią półkoloniści udali się na film do Kina Hel.

Półkolonie senioralne finansowane są przez Miasto i Gminę Pleszew, a zadanie realizuje Fundacja ANIMACJA. Wsparcia udzielają też wolontariusze z pleszewskiego Centrum Wolontariatu.
Kolejny dzień zaplanowano w Zajezdni Kultury, a piątkowy finał odbędzie się w obiektach Spółki Sport Pleszew.

Do 16 lipca można zgłaszać się jeszcze na II turnus, który odbędzie się w terminie 16-20 sierpnia 2021.

Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 570048678.

ZAPRASZAMY!