Warsztaty archiwistyczne

W piątek, 09 lipca 2021 r. odbyły się w Muzeum Regionalnym warsztaty „Zostań rodzinnym archiwistą”. Warsztaty przeznaczono były dla dzieci i młodzieży szkolnej i miały charakter praktyczny. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się, jak przechowywać dokumenty w warunkach domowych, jak przechowywać stare fotografie, świadectwa, co zrobić z dokumentami i książkami zaatakowanymi przez owady i pleśń lub jak naprawić przedarcie papieru. Poznali także techniki naprawy starych fotografii oraz zapoznali się z materiałami używanymi do napraw i konserwacji starych dokumentów. Na zakończenie samodzielnie wykonali również proces produkcji papieru czerpanego. Zajęcia poprowadził Witold Hajdasz – kustosz Muzeum Regionalnego.

Zabawy było co niemiara!