25 LAT MUZEUM

W obchody 725-lecia Pleszewa wpisuje się również 25-lecie powstania Muzeum Regionalnego w Pleszewie. Z tej to okazji dnia 28 czerwca 2008 roku odbyło się otwarcie dwóch wystaw: „Było to ćwierć wieku temu…” i „Artyści środowiska pleszewskiego” . Pierwsza z nich poświęcona historii naszego miasta i dokonań na przełomie wieku, druga prezentująca dorobek artystów, których twórczość wyrosła i rozwija się na gruncie pleszewskim.

Otwarcie wystaw było zarazem zakończeniem pracy Jerzego Szpunta, dyrektora i współzałożyciela Muzeum, który przepracował w nim 25 lat. Przekazał on w dniu 28 czerwca obowiązki dyrektorskie Adamowi Staszakowi – dotychczasowemu kierownikowi Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej. Na uroczystość przybyły władze miasta i powiatu, władze Pleszewskiego Towarzystwa Kulturalnego oraz liczne grono przyjaciół związanych z Muzeum.