Violetta Tarka

Urodzona 28 listopada 1971 roku w Pleszewie. Absolwentka UKSW w Warszawie filia w Kaliszu oraz UAM w Poznaniu Wydział Edukacji Artystycznej
w Kaliszu. W roku 2006/2007 ukończyła Studia Podyplomowe na Politechnice Poznańskiej Wydział Informatyki i Zarządzania. Obecnie nauczyciel techniki ZSP nr 1 w Pleszewie. Uprawia malarstwo: olej, akryl, pastel i rysunek. Interesuje i zajmuje się rzemiosłem artystycznym.W swoich pracach zajmuje się kreacją świata używając gry koloru, wprowadza elementy dynamiki oraz stosuje nowe środki wyrazu tworząc w ten sposób nową malarską jakość emocjonalną. Świadomie poszukuje własnego sposobu odnoszenia się do rzeczywistości.Jest wieloletnim współorganizatorem wystaw „Szkolnego Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci Nauczycieli”. Prowadzi zajęcia artystyczne dla młodzieży gimnazjalnej.

1997 – „Pleszewian portret malowany”- Muzeum Regionalne w Pleszewie

2003 – wystawa artystów pleszewskich w Galerii Art. – M

2004 – wystawa artystów pleszewskich w zaprzyjaźnionym powiecie Ammerland

2005 – wystawa artystów pleszewskich i niemieckich „Spotkania” Westerstede