Małgorzata Jenerowicz

Pleszewianka, w 1996 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, pracę magisterską obroniła w pracowni rysunku. Pracuje w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie jako nauczyciel plastyki.Specjalizuje się w technice malarstwa olejnego oraz rysunku. Inspiracje do prac czerpie z natury i świata, który ją otacza.

Wystawy indywidualne i zbiorowe:
· 1992 – Skoki pod Poznaniem
· 1993 – Srebrna Góra
· 1994 – Zbąszynek
· 1995 – Wiśnicz
· 1989 – 2007 – Przeglądy Twórczości Artystycznej Nauczycieli w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej, Galerii Wieża Ciśnień w Kaliszu
· 2004 – 2005 – Westerstede
· 2005 – Gołuchów
· 2007 – Galeria art. M w Pleszewie
· 2008 – Muzeum Regionalne w Pleszewie
· 2009 – Galeria art. M w Pleszewie

Brała udział w polskiej edycji Międzynarodowego Konkursu „Mój Kraj w 2000 roku”.

Uczestniczyła w polsko – niemieckim projekcie „Kunst und Kochen” – 2008 rok.

Przekazuje swoje prace na aukcje charytatywne, m.in. na rzecz chorych dzieci dla Fundacji pani Haliny Sroczyńskiej. Poza malarstwem zajmuje się tworzeniem filcowanych przedmiotów. Zgłębia swoją wiedzę o tym rękodziele, wytwarzając użytkowe wyroby z wełny owczej amerykańskiej i australijskiej. W swoich pracach próbuje stosować dawne techniki filcowania. Posługuje się jednak współczesnymi materiałami i wyobraźnią, tworząc przedmioty użytkowe – biżuterię, torebki, szale.