7500 mil Denver. Tam i z powrotem

7 maja 2010 r. w Muzeum Regionalnym w Pleszewie odbyło się otwarcie wystawy „7500 mil Denver. Tam i z powrotem”. Jest to wystawa – relacja z wyprawy po środkowych i zachodnich stanach USA. Wyprawa ta jest kolejnym przedsięwzięciem autorskim Andrzeja Borysa z Warszawy i Michała Kuberki z Pleszewa. Głównym motywem planu wyprawy było poznanie najważniejszych atrakcji środkowych i zachodnich stanów USA. Podróżnicy odwiedzili 15 stanów USA, 19 parków narodowych, 7 parków stanowych, 8 obszarów chronionych, narodowych pomników przyrody, rezerwatów Indian. Ponadto zwiedzili także Nowy Jork i Waszyngton. Na wystawie znalazły się fotografie z wielu miejsc, jakie podróżnicy odwiedzili podczas wyprawy. A więc m.in. z: Parku Narodowego Yellowstone, Narodowego Parku Doliny Śmierci czy Parku Narodowego Wielkiego Kanionu. Podczas otwarcia można było również obejrzeć film nakręcony podczas wyprawy. Wystawa będzie czynna do sierpnia br. A kolejne spotkanie z podróżnikami zaplanowane zostało na 15 maja podczas „Nocy w Muzeum”.

7500 mil Denver. Tam i z powrotem

wystawa – relacja z wyprawy po środkowych i zachodnich stanach USA

maj – sierpień 2010

kurator wystawy: kustosz Witold Hajdasz