Zaułki, Zakątki, Zakamarki Pleszewa

Otwarcie wystawy fotograficznej „Zaułki, Zakątki, Zakamarki Pleszewa” było ostatnim punktem ogłoszonego w październiku konkursu fotograficznego. Organizatorami tego przedsięwzięcia było Muzeum Regionalne, Stowarzyszenie Pleszew XXI, Drukarnia BOOKLET, Życie Pleszewa oraz Urząd Miasta i Gminy Pleszew. Na wystawie zaprezentowanych zostało 35 zdjęć ocenionych i wybranych przez jury konkursowe w składzie: Łukasz Jaśkowiak (Drukarnia BOOKLET), Agata Sawada (Życie Pleszewa), Iwona Wieruszewska (Muzeum Regionalne w Pleszewie). Jednocześnie jest to pierwsza wystawa, która odbyła się w muzeum po ponad dwumiesięcznym remoncie. Wszystkich gości zgromadzonych w piątkowy wieczór 5 lutego 2010 roku przywitał dyrektor Muzeum Regionalnego Adam Staszak. Gospodarz podziękował tym, którzy przyczynili się do przeprowadzenia remontu, a więc przede wszystkim panu Leszkowi Kowalczykiewiczowi – właścicielowi firmy malarskiej, a także obecnemu na otwarciu Pawłowi Tanasiowi. Nie zabrakło również podziękowań dla samorządu miejskiego – Burmistrza Miasta i Gminy oraz  Rady Miejskiej za sfinansowanie remontu. Następnie głos zabrał Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew Arkadiusz Ptak i także podziękował za tak sprawnie przeprowadzony remont. Kolejne wystąpienia dotyczyły już bezpośrednio wystawy. Prezes Stowarzyszenia Pleszew XXI i pomysłodawca konkursu Przemek Marciniak podziękował uczestnikom oraz wyraził swoje zadowolenie z dużego zainteresowania konkursem. „Jest mi niezmiernie miło, że tylu ludzi się zjawiło, że tylu chętnych młodych artystów wzięło udział w tym przedsięwzięciu, za co im serdecznie dziękuję”– powiedział.

Podkreślił również jak ważne dla nas jest obcowanie ze sztuką. Ostatnie słowa należały do przewodniczącego jury konkursowego Łukasza Jaśkowiaka. Przedstawił on wyniki konkursu, a Zastępca Burmistrza Arkadiusz Ptak wraz z Dyrektorem Adamem Staszakiem wręczyli laureatom nagrody. Jak mówi kurator wystawy Iwona Wieruszewska, konkurs pokazał, że wiele osób w środowisku pleszewskim lubi fotografować, nierzadko robiąc to w pełni profesjonalnie. „Liczyliśmy na to, że zostaniemy zaskoczeni ciekawymi ujęciami, nowym i świeżym spojrzeniem na nasz pleszewski krajobraz – takie były założenia konkursu i tak też się stało. Większość zdjęć ukazuje Pleszew, jakiego na co dzień nie widzimy, a inne zaś – może znany, ale pokazany w sposób ciekawy, z nutką artyzmu. Każde zdjęcie stanowi dla Muzeum cenny nabytek dokumentujący wizerunek naszego miasta z całym inwentarzem podwórek, pól, łąk…” – podkreśla.

Zdjęcia wszystkich uczestników konkursu można obejrzeć w zakładce Galeria.

Zaułki, Zakątki, Zakamarki Pleszewa

wystawa fotograficzna luty – kwiecień 2010