Najpiękniejsze góry świata

27 marca 2009 roku w Muzeum Regionalnym w Pleszewie odbyło się otwarcie wystawy podróżniczej „Najpiękniejsze góry świata”. Jest to wystawa fotograficzna Andrzeja Borysa i Michała Kuberki z wyprawy do Peru w 2008 roku. Wystawa ma charakter fotoreportażu wzbogaconego o eksponaty i film z wyprawy. Po powitaniu przez dyrektora A. Staszaka – rodzin, przyjaciół oraz sympatyków Muzeum, głos zabrał kurator wystawy Witold Hajdasz, który przedstawił tematykę wystawy. O swoich przeżyciach i spostrzeżeniach z wyprawy opowiedzieli bohaterowie ubrani w charakterystyczne dla Peru stroje. Podczas spotkania można było obejrzeć film z wyprawy, spróbować herbatki z koki, posłuchać rodzimej muzyki Peruwiańczyków i porozmawiać osobiście z podróżnikami.Otwarciu towarzyszyła ciepła atmosfera, która sprzyjała rozmowom. Michał Kuberka i Andrzej Borys, podsumowując spotkanie, zapowiedzieli, że to nie koniec ich wypraw. Życzyli wszystkim zgromadzonym oraz Sobie, aby Muzeum powiększyło swoją powierzchnię ekspozycyjną. Na zakończenie dyrektor zaprosił wszystkich na 8 maja na kolejne spotkanie w Muzeum, którego bohaterem będzie znany podróżnik Marek Fiedler, a tematem będą jego wrażenia i wspomnienia z podróży do Peru. A kolejną okazją do spotkania i rozmowy z pleszewskimi podróżnikami będzie Noc Muzeów 16 maja.

Najpiękniejsze góry świata

wystawa marzec – maj 2009