Nowy Rocznik Pleszewski

Właśnie ukazał się najnowszy Rocznik Pleszewski. Jego promocja odbyła się w piątek, 28 lutego 2014 r. w kinie „Hel” podczas uroczystej gali, na której uhonorowano także zwycięzców plebiscytu na Pleszewianina Roku 2013, Biznesmena Roku 2013, Rolnika-Ogrodnika Roku 2013 i Rzemieślnika Roku 2013. Prezentacji nowego wydawnictwa, którego wydawcą od 3 lat jest Muzeum Regionalne w Pleszewie, dokonał Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew dr Arkadiusz Ptak. Najpierw na scenę poproszeni zostali członkowie zespołu redakcyjnego: Witold Hajdasz, Elżbieta Mielcarek, Katarzyna Rutkowska i Adam Staszak. Następnie przedstawieni zostali autorzy artykułów Rocznika Pleszewskiego 2013, w gronie których znaleźli się: ks. dr hab. Michał Kieling, Dominik Wabiński, Edward Pisarski, Wiesław Małkowski, Grzegorz Szczurek, Marek Jaeger, Aleksandra Ratajczyk, Szczepan Wojtczak, Ryszard Borkiewicz i Stanisław Szurek.

Tak jak w poprzednich Rocznikach, także i w tym znalazł się rozdział przedstawiający rezultaty badań prowadzonych na potrzeby nowej monografii Pleszewa. W tej części opublikowane zostały artykuły 7 autorów: Andrzeja Gulczyńskiego, Adama Kozaka, Mileny Stępniak, Rafała Witkowskiego, Szymona Paciorkowskiego, Tomasza Cieślaka i Michała Gulczyńskiego. Rozdział „Z prac nad monografią Pleszewa” zaprezentował zebranym w pleszewskim kinie gościom Szymon Paciorkowski – doktorant na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Podziękowania dla autorów artykułów wyrazili Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew dr Marian Adamek i Przewodniczący Rady Miejskiej Olgierd Wajsnis, wręczając im egzemplarze najnowszego wydawnictwa.

Więcej informacji o Roczniku Pleszewskim 2013 w zakładce Wydawnictwa.

Rocznik można nabyć w Muzeum Regionalnym w Pleszewie w cenie 20 złotych.

Fot. Iwona Wieruszewska