Różne barwy muzyki

Owacją na stojąco przyjęty został występ trzech artystek pochodzących z Ziemi Pleszewskiej podczas koncertu pt. „Różne barwy muzyki”, który odbył się w Muzeum Regionalnym w Pleszewie. W piątkowy wieczór, 9 października wystąpiły: pochodząca z Żegocina sopranistka Katarzyna Zawada oraz pleszewianki – Dagmara Winnowicz na oboju i Maria Rutkowska na fortepianie. Wszystkie ukończyły pleszewską Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia, a następnie podjęły studia na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Różnorodny program koncertu zaprezentował zapewne różne barwy muzyki – od XVIII wieku aż po muzykę współczesną. Szczególnie ciepło przyjęte zostały pieśni kompozytorów polskich, które zaśpiewała Katarzyna Zawada. W finale natomiast usłyszeliśmy „Barkarolę” z opery „Opowieści Hoffmana” Jakuba Offenbacha wykonaną przez wszystkie artystki wspólnie.

Impreza była pierwszym z trzech koncertów zorganizowanych w ramach projektu pn. „Muzeum pełne muzyki” realizowanego przez Pleszewskie Towarzystwo Kulturalne. Projekt jest współfinansowany ze środków Województwa Wielkopolskiego. Kolejne koncerty zaplanowano na 6 listopada (koncert pt. „Cały ten jazz”) i 5 grudnia (koncert w ramach XII Poznańskiego Festiwalu Mozartowskiego). Już dziś serdecznie zapraszamy!!!!