Wieczór kolęd

W Muzeum Regionalnym w Pleszewie tradycyjnie już odbył się wieczór kolęd, podczas którego licznie zgromadzeni uczestnicy wspólnie zaśpiewali najpiękniejsze pieśni o Bożym Narodzeniu. Spotkanie zostało zapoczątkowane dwa lata temu i każdego roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Z roku na rok przybywa też osób chętnych do wspólnego śpiewu, co jest dowodem na wciąż żywą tradycję wspólnego kolędowania w okresie Bożego Narodzenia. Wieczór kolęd przygotowały wspólnie i akompaniowały śpiewającym: Maria Rutkowska, pianistka, pracownik naukowy Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz pracująca na co dzień w Muzeum Katarzyna Rutkowska. W programie wieczoru, oprócz popularnych kolęd, znalazły się także te mniej znane: „Adeste fideles”, „Pan z nieba i z łona Ojca przychodzi” oraz „Niepojęte dary”.

Podobnie jak w ubiegłym roku spotkanie uświetniła swoim występem Katarzyna Zawada – studentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu prof. Antoniny Koftunow, a ostatnio zwyciężczyni Międzynarodowego Festiwalu Piosenki im. Anny German w Moskwie. Wykonała ona kolędy: „Adeste fideles” w języku łacińskim i polskim, „Zaśnij Dziecino” i „Nad Betlejem w ciemną noc” oraz przepiękną kolędę Zygmunta Noskowskiego pt. „Witaj gwiazdko złota”.