Rozstrzygnięcie konkursu pt. Portret naszych dziadków

W czwartek, 1 lutego 2018 r. w Muzeum Regionalnym w Pleszewie odbył się finał konkursu fotograficznego pt. „Portret Naszych Dziadków” zorganizowanego przez Urząd Miasta i Gminy Pleszew oraz Muzeum Regionalne w Pleszewie. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Miasta i Gminy Pleszew, a prace konkursowe były oceniane w trzech kategoriach wiekowych:

I kategoria wiekowa – uczniowie klas I-III szkoły podstawowej,

II kategoria wiekowa – uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej,

III kategoria wiekowa – uczniowie gimnazjów.

Nad przebiegiem konkursu oraz wyłonieniem zwycięzców czuwało jury w składzie:

1. Przewodnicząca jury Maria Czyżak – artysta-plastyk, wieloletni pracownik Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu oraz kierownik Galerii w kaliskim Centrum Kultury i Sztuki;
  2. Iwona Wieruszewska – pracownik Muzeum Regionalnego w Pleszewie, specjalizuje się w grafice komputerowej;
  3. Magdalena Sobczak – zawodowy fotograf, właścicielka firmy Foto Adventure;
  4. Przemysław Marciniak – kierownik Wydziału Promocji Urzędu Miasta i Gminy Pleszew.

Podczas wieczoru ogłoszono wyniki konkursu:

I kategoria wiekowa

GRAND PRIX – BARTOSZ PRIEFER (ZSP nr 3)

Wyróżnienia: Kamil Biliński (ZSP nr 2)

Bartosz Ryfa (Publiczna Szkoła Podstawowa w Kuczkowie)

Zuzanna Bociańska (ZSP nr 3)

II kategoria wiekowa

GRAND PRIX – KACPER LINKE (Publiczna Szkoła Podstawowa w Kuczkowie)

Wyróżnienia: Anna Janicka (ZSP w Kowalewie)

Bartosz Szajda (ZSP nr 3)

Patrycja Witczak (ZSP w Kowalewie)

Oskar Blandzi (ZSP w Taczanowie Drugim)

III kategoria wiekowa

GRAND PRIX – MICHAŁ SZYMONIAK (ZSP nr 3)

Wyróżnienia: Ada Opiła (ZSP w Taczanowie Drugim)

Zuzanna Janiszewska (ZSP nr 1)

Nagroda specjalna: MAGDALENA BORKOWSKA (ZSP w Kowalewie)

Nagrody rzeczowe dla zwycięzców wręczył Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew Arkadiusz Ptak. Ponadto pamiątkowe dyplomy otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu oraz nauczyciele przygotowujący uczniów. Dodatkowym bonusem dla wszystkich uczestników są zaproszenia na warsztaty tworzenia filmów animowanych techniką animacji poklatkowej, które odbędą się w lutym w Muzeum Regionalnym, a poprowadzi je Magdalena Sobczak.

Wszystkie zdjęcia zgłoszone do konkursu znalazły się na wystawie pokonkursowej, którą można oglądać w Muzeum Regionalnym do  24 lutego br.

Portret Naszych Dziadków

wystawa pokonkursowa