Od przednówka do pochówka. Sceny z życia wsi pleszewskiej

Kurator wystawy: Iwona Wieruszewska

Czas trwania: maj – sierpień 2017

Wystawa poświęcona jest różnym aspektom życia na wsi i ma odzwierciedlać obraz życia jej mieszkańców ze szczególnym uwzględnieniem Ziemi Pleszewskiej. Wystawę wypełniają plansze tematyczne wypełnione fotografiami z różnych dziedzin życia wiejskiego, a więc pracy na roli, spędzania czasu wolnego, obchodzonych uroczystości (śluby, pogrzeby, komunie) i świąt (Wielkanoc) czy rzemiosł związanych z wsią (plecionkarstwo, młynarstwo, kowalstwo). Ponadto znalazły się także informacje na temat cudownych miejsc na Ziemi Pleszewskiej jakim jest sanktuarium maryjne w Tursku oraz legendarne cudowne źródełko w Lenartowicach. Wystawa powstała dzięki zdjęciom i eksponatom wypożyczonym od około 80 ofiarodawców. W sumie na potrzeby wystawy Muzeum pozyskało około 300 zdjęć.

Tablice poziome

Przewiń strzałką lub kliknij, aby powiększyć