Boguszowe publikacje

Przy okazji jubileuszowej wystawy prac Mariana Bogusza polecamy wydawnictwa przedstawiające jego sylwetkę i dorobek:

Bożena Kowalska

„BOGUSZ – ARTYSTA I ANIMATOR” (monografia)

Pleszew 2007

248 stron; 167 ilustracji (w tym reprodukcje dzieł)

Droga twórczości Mariana Bogusza zawarta w 8 rozdziałach. Książka zawiera ponadto kalendarium życia i twórczości, stan badań oraz bibliografię. Bibliografia składa się z pięciu rozdziałów: wypowiedzi artysty, informacje o twórcy w drukach zwartych, wstępy do katalogów, artykuły monograficzne oraz wzmianki o artyście w periodykach i prasie codziennej.

Katalog do wystawy pt. „Marian Bogusz. Na stulecie urodzin”.

Wydawnictwo towarzyszące jubileuszowej wystawie.

Zawartość: biogram artysty, historia pleszewskiej kolekcji i szczegółowy opis dzieł Mariana Bogusza znajdujących się w zbiorach Muzeum Regionalnego w Pleszewie oraz kilkanaście reprodukcji obrazów, rysunków i gwaszy zgromadzonych przez Muzeum.