Nowa wystawa na Rynku

Od 24 lipca br. można oglądać na Rynku nową wystawę plenerową, która jest efektem konkursu pt. „Pleszew, którego już nie ma”, ogłoszonego w kwietniu br. podczas trwania epidemii. Jego celem było pozyskanie ciekawych zdjęć pochodzących ze zbiorów prywatnych mieszkańców, przedstawiających miejsca i obiekty w Pleszewie i gminie Pleszew, które już nie istnieją.

Przypomnijmy, że zwycięzcą konkursu został pan Andrzej Prinke z Poznania za zdjęcie zrobione z dzisiejszej „willi Jana” przy ul. Kochanowskiego, przedstawiające ogród jej właściciela Ignacego Piątkowskiego. Na pozostałych planszach zamieszczono kolejne konkursowe fotografie ciekawych miejsc z przeszłości naszego miasta.

Przy okazji spaceru w mieście czy zakupów warto zatrzymać się na chwilę i pooglądać.
ZAPRASZAMY!