Hej kolęda, kolęda

W sobotę 14 stycznia 2017 r. w Muzeum Regionalnym w Pleszewie odbył się, tradycyjny już, wieczór kolęd. Po raz czwarty budynek Muzeum wypełnił się śpiewem najpiękniejszych pieśni o Bożym Narodzeniu, które zgromadzeni wspólnie wykonali. Podobnie jak w latach ubiegłych, spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i przyciągnęło kolejne osoby chętne do wspólnego kolędowania. Tegorocznemu spotkaniu przyświecały słowa napisane przez św. Jana Pawła II do kolędy „Oj, maluśki, maluśki” – „a jak my te kolędy tak rzadko śpiewamy, to je całkiem na końcu pozapominamy”. Wieczór kolęd przygotowały i akompaniowały śpiewającym: Maria Rutkowska, pianistka, pracownik naukowy Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz pracująca na co dzień w Muzeum Katarzyna Rutkowska. Ponadto swoimi refleksjami na temat kolęd podzielił się ks. Mateusz Klaczyński – kapłan parafii św. Floriana w Pleszewie.

W trakcie trwania wieczoru został przeprowadzony konkurs znajomości kolęd. Zadaniem uczestników rywalizacji było wysłuchanie melodii składającej się z fragmentów znanych kolęd i zapisanie ich tytułów. Zwycięzcom Dyrektor Muzeum wręczył kalendarze na rok 2017 wydane przez Muzeum Regionalne w Pleszewie i Urząd Miasta i Gminy Pleszew.

Na zakończenie Dyrektor Adam Staszak podziękował wszystkim za wspólny śpiew podtrzymujący piękną tradycję bożonarodzeniową i zaprosił na spotkanie przyszłoroczne. A więc do zobaczenia!