Wakacje w Muzeum

W piątek 17 sierpnia br. odbyły się warsztaty muzyczne pt. „Tajemnice fortepianu”, które przeprowadziły Maria Rutkowska i Katarzyna Rutkowska w ramach akcji „Wakacje w Muzeum”. Dzieci miały okazję zapoznać się z budową instrumentu, a także sposobem wydobywania z niego dźwięku. Najważniejszą częścią zajęć były indywidualne próby grania. Każdy mógł poczuć się pianistą!

Z kolei w piątek, 24 sierpnia 2018 r. odbyła się druga odsłona „Wakacji w Muzeum” czyli warsztaty plastyczne pt. „Prasłowianie i ozdabianie”, które przeprowadziła Iwona Wieruszewska. Podczas warsztatów dzieci miały okazję poznać kulturę łużycką z terenu Pleszewa, a więc zobaczyć jak wyglądały naczynia czy biżuteria w czasach prehistorycznych. Potem zainspirowane muzealnymi eksponatami stworzyły z mas plastycznych własne naczynia lub biżuterię, nadając im ciekawe kształty i ornamenty. Powstały przepiękne prace, które z radością prezentujemy!

Podczas warsztatów uczestników wspierały seniorki-wolontariuszki: Ewa Sołtysiak i Teresa Szymendera, które biorą udział w projekcie Fundacji ANIMACJA i Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie pn. „Senioralne Centrum Wolontariatu”.